Radio Focus - Oferta per marketing

282777_10150731771780585_396186025584_20042679_6304395_n
RADIO FOCUS 
e-mail: radiofocus@hotmail.com
Adresa: 
Përballë Postës së Tetovës
(Në afërsi të zyrave të PPD-së)

dep: Ohridska Banka
xhiro-llogaria: 530-0101010337-75
nr.tatimor: 4028008507445

Celulari per marketing 00 389 70 494 108


Oferta speciale për publicitet në Radio Focus

Radio Focus tashmë me shtrirje të valëve në Tetovë,Gostivar,Shkup,Kërçovë, Kumanovë me rrethinat dhe në pjesë te tjera,me një dëgjueshmëri të madhe në krejt botën nëpërmjet internetit (www.radiofocus.net), me muzikën më të zgjedhur dhe me emisione të shtrira gjatë 24 orëve,me reklama të përgatitura në mënyrën më profesionale,ju ofron publicitet shumë efikas dhe me ndikim të menjëhershëm në biznesin Tuaj.

Çmimet e reklamave në Radio FOCUS:

Çmimet për një javë - 20 euro

Çmimet për një muaj - 50 euro

Çmimet për 3 - muaj - 140 euro

Çmimet për 6 – muaj - 260 euro

Çmimet për 1 vit - 500 euro

Çmimet për publicitet në një emision (sponsorizime) - minimumi 500 den. 

Lajmërimet - 100 den një transmetim


Ju ftojmë për bashkëpunim .Për një publicitet specifik jemi të gatshëm edhe për marrëveshje të veçantë,sipas kërkesës Suaj,sepse për bisnese speciale kemi oferta speciale.

REKLAMONI NË RADIO FOCUS DHE SHIJONI SUKSESIN !

Shkendija kampion ne video ekskluzive by shkupipress

Festë në Tetovë

Shkëndija do veshë Tetovën ‘kuqezi’ (Шкендија ќе го облече Тетово црвено-црно)

Shkëndija do veshë Tetovën ‘kuqezi’

 

KF Shkëndija të shtunën do të pranojë trofeun për titullin e fituar, ndërsa kryesia e klubit në takim me gazetar shpalosi detaje rreth organizimit të festës qëndrore të këtij suksesi. Shkëndija të shtunën përballet me Metalurgun në ndeshjen e fundit kampionale, ndërsa më pas pritet që festa të transferohet në qytet.

 

25 maj, Tetovë - Me rastin e fitimit të titullit të kampionit në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, drejtuesit e Shkëndijës të mërkurën organizuan takim me gazetarë, në të cilën elaboruan arritjen historike të klubit në këtë vit, si dhe shpalosën detaje rreth organizimit të festës qëndrore me rastin e ndarjes së trofeut. ‘Ky vit ka qenë për ne shumë i vështirë, shumë punë dhe djersë ëshët derdhur, shumë investime dhe probleme të naytrave të ndryshme, mirëpo që pati fund të bukur, pra fitimi i titullit të kampionit. Ne si kryesi së bashku me sponsorin e përgjithshëm ‘MESSI GROUP’ kemi tentuar që të krijojmë të gjithë parakushtet për funksionim të suksesshëm të ekipit. E mira është që futbollistët dhe stafi teknik kanë shfrytëzuar gjithë këtë dhe ne në fund me meritë shpallemi kampionë. Falemenderoj për këtë të gjithë që punuan maksimalisht, ndërsa falemenderime edhe për grupin e tifozëve ‘Ballistët’ të cilët gjatë gjithë kohës kanë qenë spektakular’, tha drejtori sportiv i Shkëndijës, Besir Shaqiri. ‘Pas shumë viteve ngritje dhe rënie, më në fund Shkëndija arrin të fitojë titullin e kampionit dhe të gjithë e dijmë se ky është sukses i madh për ne. Shkëndija këtë vit ka punuar në mënyrë profesionale, mjaft e organizuar në të gjitha strukturat dhe suksesi është rezultat i kësaj pune. Ne do tentojmë të mundim Metalurgun në ndeshjen e fundit për të zbukuruar festën, ndërsa më pas do fillojmë të mendojmë për paraqitjen në skenën ndërkombëtare. Shumë futbollistë kërkohen nga ekipe eminente europiane, mirëpo ne në bashkëpunim me kryesinë do të vendosim se kush do të mund të largohet. Unë si trajner kërkoj që pjesa më e madhe e futbollistëve që bartën barën në këtë kampionat të mbesin në ekip, pasi ne nuk duam të jemi vetëm kalimtar në Ligën e Kampionëve. Përkundrazi do të tentojmë që edhe aty të sjellim sukses me Shkëndijën’, deklaroi shefi i stafit teknik i kampionëve të rij të Maqedonisë, Qatip Osmani. Ndërkohë kapiteni Mustafi u shpreh i kënaqur për suksesin, duke shpresuar që Shkëndija të vazhdoi me këtë rritëm edhe në të ardhmen. ‘Duke mos dashur të ndërlidhem në atë që ka kaluar dhe si ka qenë Shkëndija në të kaluarën, unë do flas për këtë sukses. Shkëndija shpallet kampione e Maqedonisë dhe kjo mendoj se është me plot meritë. Nëse ndonjë skuadër këtë vit meritoi të shpallet kampion dhe nëse dikush kishte dominim në kampionat, ajo padyshim është Shkëndija. Unë për këtë falemenderoj kryesinë, stafin teknik dhe bashkëlojtarët, duke mos haruar në asnjë moment publikun tonë dhe ‘Ballistët’, të cilët i japin një bukuri më të madhe gjithë kësaj. Për mua është nder dhe krenari që arrij këtë sukses me ekipin ku nisa karierën, por shpresoj që ne mos të ndalemi këtu, përkundërazi, të vazhdojmë me këtë rritëm edhe në të ardhmen’, tha Mustafi. Ndërkohë për të festaur në mënyrën më të mirë të mundshme është formuar Këshilli Organizativ i Festës së titullit, kryetari të cilit Abdush Demiri shpalosi detaje rreth asaj që do të organizohet të shtunën. ‘Duke parë ecurinë e Shkëndijës ndër vite dhe problemet me të cilat është ballafaquar kjo skuadër, titulli i kampionit është një kurorëzim i mundit të të gjithë gjeneratave që kanë punuar në këtë ekip. Ky është sukses historik dhe ne mendojmë se meriton të festohet në mënyrën më të mirë, ashtu siç bëjnë skuadrat Europiane dhe ashtu siç u ngjan shqiptarëve. Të shtunën programi do të jetë i ndarë në dy pjesë. Në pjesën e parë që do fillojë në orën 16:00 në stadiumin e qytetit do ketë program muzikor, lojë shpërblyese dhe befasi të ndryshme, duke përfunduar me ndarjen e trofeut. Planifikojmë që pjesën e parë të mbyllim në orën 20:00, ndërsa më pas festa transferohet në qendër të qytetit. Në orën 21:30 futbollistët së bashku me trofeun do të priten në mënyrë madhështore, ndërsa do të ketë fishekzjarë e të ndryshme’, zbuloi pjesë të detajeve Abdush Demiri, i cili në fund kishte edhe një apel. ‘Lus të gjithë ata që do jenë pjesëmarës në këtë manifestim të jenë korrekt, të sjellshëm dhe të ndihmojnë në mabrëvajtjen e manifestimit. Ndërkohë pasi jemi në fushatë parazgjedhore, do të kisha lutur të gjithë partitë plotike shiptare që mos të shfrytëzojnë kjo festë për qëllimet e tyre. Shkëndija është e të gjithë shqiptarëve dhe të gjithë janë të mirëseardhur për të festuar, por pa përzier në asnjë moment politikën. Shkëndija u shpall kampione të teren dhe ky titull historik le të qëndrojë i pastërt si loti, ashtu siç është’. Sipas asaj që thanë drejtuesit e Shkëndijës Tetova të shtunën do të marra pamje festive, ndërsa spektakël kanë përgatitur edhe grupi i tifozëve ‘Ballistët’. Rikutjojmë se gjith kjo do të organizohet të shtunën, kur Shkëndija do të përballet me Metalurgun në ndeshjen e fundit kampionale të këtij sezoni, ku ‘kuqezinjtë’ fitojnë titullin e kampionit për herë të parë në histroinë e tyre
 

Шкендија ќе го облече Тетово црвено-црно.

 

       Ф.К. Шкендија во сабота ќе го прими трофејот за освоената титула, а претцедателството на Шкендија на прес-конференцијата со новинари обелодени детали околу организацијата на централната прослава за овој голем успех. Во сабота Шкендија се соочува со Металург во последниот натпревар од првенството, а потоа прославата ќе се пресели во центарот на градот.

25 мај 2011.- По повод освојувањето на титулата првак во Првата фудбалска лига на Македонија, раководството на Ф.К. Шкендија оддржа прес-конференција на која се елаборира овогодишното историјското достигнување, истотака се објавија и детали околу организацијата на централната прослава по повод доделувањето на трофејот. „Ова година за нас била многу тешка, многу мака и труд се вложил, многу ивестиции и различни проблеми, но сево ова заврши со среќно за нас, со освојување на шампионската титула. Ние како раководство заедно со нашиот генерален спонзор МЕССИ ГРОУП се обидовме да ги обезбедиме сите потребни предуслови за успешно функсионирање на клубот. Играчите и стручниот штаб на ФК ШКЕНДИЈА знаеја како нај добро да ја крунисат со шампионска титула.

Им се заблагодаруваме на сите оние кој максимално се трудеа, и посебно им се заблагодаруваме на тифо групата Балисти кои секогаш биле спектакуларни„ изјави спортскиот директор на ФК Шкендија Бесир Шаќири. „после толку години кој се обележија со добри и тешки денови за нас конечно Шкендија ја постигнува нај големиот успех освојувањето на шампионската титула.  сите знаеме дека ова е голем успех за нас. Шкендија ова година работеше на професионален начин, сите структури на тимот биле многу организирани и успехот е резултат на ова напорна работа. Ние ќе се обидеме да го добиеме и мечот со Металург за прославата да биде уште по убава. А потоа ќе размислиме за настапите во меѓунардна сцена. Многу од нашите играчи имаат понуди од еминентни европски клубови меѓутоа ние заедно со преседателството на клубот ќе одлучиме кој ќе замине. Јас како тренер барам да се одржи најголемиот дел од играчите кој беа носители на нашата игра, бидејќи не сакаме да бидеме само пролазно во лигата на шампионите туку на против ние ќе се обидеме и во тоа натпреварување да оставиме наш белег.„изјави шефот на стручниот штаб на новите шампиони на Македонија, Ќатип Османи.

Капитенот Неби Мустафи го изрази својото задоволство за овај успех надевајќи се дека шкендија ќе продолжи со овој ритам и во иднина. „ несакајќи да навлегувам во минатото и во тоа како била Шкендија јас ќе се сконцентрирам во успехот на шкендија која е шампион на Македонија во сезоната 2010/2011 и тоа со потполна заслуга.ако некоја екипа ова година заслужил да биде шампион и ако некоја имаше тотална доминација тоа без двоумење е ШКЕНДИЈА. Јас за ова им се заблагодарувам на раководството на клубот, стручниот штаб и на соиграчите а да не ги заборавиме во ни еден миг нашата верна публика и  БАЛИСТИТЕ кој го разубавуваат сето ова. За мене е посебна чест и гордос што го достигнувам овај успех со клубот во ккој и ја започнав мојата кариера и се надевам дека нема да застанеме тука, на против, да продолжиме со овој ритам и во иднина„ изјави Мустафи.

За да се прослави на најдобар можен начин е формирано тело за организирање на прославата, чииј преседател Абдуш Демири обелодени детали околу тоа што се планира за во сабота. Гледајќи го целиот од на Шкендија низ годините и проблемите со кој се соочувал овој тим, шампионската титула е круна на целот труд на сите генерации што поминаа низ овој тим. Овој е историјски успех и заслужува да биде прославен на најдобар можен начин, како што прославуваат големите европски тимови, како што им наликува на албанците.

Саботната програма ќе биде разделена на два дела. На првиот дел кој же започне во 16:00 часот во гратскиот стадион ќе има музика, наградна игра и многу други изненадувања, кои ќе завршат со доделувањето на трофејот. Планираме првиот дел од програмата да заврши во 20:00 часот а потоа прославата да се пренесе во центарот на градот. Во 21:30 часот играчите заедно со трофеот ќе бидат пречекани на грандиозен начин а ќе има и огномет обелодени дел од деталите Абдуш Демири кој на крај апелираше: „ Ги замолувам сите ти кој ќе бидат дел од прославата да бидат коректни, и да поммогнат за оваа фешта да помине на нај добар можен начин. Во меѓувреме бидејќи сме во предизборна кампанја би ги замолил сите политички парти и нивните симпатизери да не го злоупотребуваат овај настан за нивни цели. Шкендија е на сите Албанци и сите се добредојдени на прославата, но во ниеден миг да не ја мешаме политиката. Шкендија се прогласи шампион во на зелениот терен и ова историска титула нека остане чиста како солза. Така како што е.„  Како што изјавиа челниците на ФК Шкендија, во сабота тетово  ќе добие шампионски лик. А спектакл ќе подготват и Балистите. Дапотсетиме дека сето ова ќе се случи во сабота кога чкендија ќе го дочека Металург на последниот првенствен натпревар за ова сезона во која црвено-црните од Тетово за првпат во нивната 32-е годишна истори се кронисуваат со шампионска титула .